Damian Jarczewski

czwartek, 15 grudnia 2016

Jak Poprawić Pamięć Suplementy Diety Na Pamięć

Jak Poprawić Pamięć Suplementy Diety Na Pamięć

Jak Spowolnić Starzenie się Mózgu Suplementy Diety

 


Chciałbym Ci przedstawić indyjską roślinę, dzięki której możesz poprawić pamięć i spowolnić starzenie się mózgu. 

Wyjaśnię także, jak szybko i bez wysiłku może ona pomóc poprawić Twoją pamięć i możliwości Twojego mózgu.

Ta naturalna roślina pochodząca z Indii, stosowana w medycynie ajurwedyjskiej od trzech tysięcy lat, nazywa się Bacopa monnieri, co oznacza „znajomość rzeczywistości”.

W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej bakopa jest rośliną Medhya, o działaniu korzystnym dla mózgu i systemu nerwowego. Stosuje się ją w terapii zwanej Rasāyanā, mającej na celu przedłużenie życia, walcząc ze starzeniem się mózgu (1).

Wielu znanych Hindusów regularnie stosowało bakopę, by rozwinąć i jak najdłużej zachować swoje zdolności intelektualne, np. Gandhi, a także K. Gujral – były premier Indii Inder – oraz wielki mistrz świata w szachach – Viswanathan Anand.

Korzystne działanie bakopy na nasz mózg tłumaczy wiele mechanizmów.

Po pierwsze, bakopa działa jak tarcza ochronna przed toksycznymi substancjami atakującymi mózg (2, 3, 4, 5). Chroni go przed utlenianiem (6, 7, 8) i stanami zapalnymi (9), dwoma zjawiskami przyśpieszającymi starzenie się mózgu. 

Zwalcza też tworzenie się blaszek amyloidowych – proces związany z rozwojem choroby Alzheimera (10).

Bakopa odgrywa także kluczową rolę w funkcjonowaniu mózgu. Chroni przed zwyrodnieniem neuronów (11, 12). Odtwarza poziom acetylocholiny (13), kluczowego dla procesów pamięci neuroprzekaźnika. Bierze także udział we właściwym dotlenieniu mózgu (14) i w ekspresji genów odpowiedzialnych za działanie pamięci (15, 16, 17, 18).

Badania wykazały, że bakopa pomaga szybciej się uczyć i ułatwia zapamiętywanie nowych informacji (19). Działanie to zostało wykazane u osób powyżej 50. roku życia w dobrym zdrowiu, a także u osób zdradzających zaburzenia pamięci związane z wiekiem (20, 21).

A oto, jak bakopa poprawi Twoją pamięć:

Czy zauważyłeś, że ludzie, którzy zaczynają tracić pamięć, potrafią odtwarzać dawne zdarzenia z dzieciństwa, ale nie są w stanie przypomnieć sobie, gdzie odłożyli klucze lub dlaczego weszli do pokoju?

Te luki w pamięci są coraz częstsze w miarę przybywania lat, gdyż nasz mózg nie daje już rady automatycznie „ryglować” nowych informacji.

Proces zapamiętywania działa w następujący sposób: mózg powtarza automatycznie informację – aż do chwili, kiedy zostanie ona zaryglowana w pamięci. Na poziomie mózgu to ryglowanie odpowiada przejściu z pamięci krótkoterminowej do pamięci długoterminowej.

Zazwyczaj, mózg wykonuje to zadanie automatycznie. Nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy, gdyż nie wymaga to żadnego wysiłku. Ale kiedy pogarsza się pamięć, to już nie przychodzi z taką łatwością.

Aby skompensować to pogorszenie, jesteś zmuszony do świadomych wysiłków, by zapamiętywać nowe informacje. Na przykład, jeśli kiedyś mogłeś bez trudu i praktycznie od pierwszego razu zapamiętać nowy numer telefonu, teraz musisz go sobie powtarzać wiele razy, by go zaryglować w pamięci i móc go sobie przypomnieć.

Z biegiem lat te wysiłki zmierzające do zapamiętywania mogą stać się niewykonalne. Musisz je czynić, by zapamiętać nazwisko osoby, którą właśnie poznałeś, by pamiętać o przed chwilą umówionym spotkaniu, a czasem nawet po prostu, by pamiętać, o czym mówiłeś!

I odwrotnie, jeśli Twój mózg jest młody i sprawny, może tym łatwiej ryglować nowe informacje bez widocznego wysiłku. I to właśnie pomoże Ci osiągnąć bakopa w naturalny i bezpieczny sposób.

Bakopa to naturalne i naukowo udowodnione rozwiązanie pozwalające na poprawę możliwości intelektualnych i pamięci oraz na spowolnienie starzenia się mózgu.

Dzięki jej działaniu łatwiej zaryglować nowe informacje, które codziennie otrzymujesz i które potem z większą łatwością wydobywasz z pamięci. Nie musisz już wszystkiego notować z obawy, że zapomnisz o spotkaniu, o obowiązkach urzędowych albo o tym, jak się nazywała nowo poznana osoba. Twoje najcenniejsze wspomnienia także ulegają zaryglowaniu i nigdy Cię nie opuszczą.

Pomimo takiej skuteczności i bezpieczeństwa niewiele osób w Europie korzysta z dobroczynnego wpływu bakopy na pamięć i mózg. Większość badań na temat bakopy prowadzono w Indiach i w Australii, więc jej stosowanie jest na chwilę obecną zawężone do wąskiego grona osób dobrze poinformowanych. A szkoda, tym bardziej, że bakopa jest dopuszczona wszędzie w Europie i z łatwością kupisz ją zarówno w aptece, jak i przez Internet.

Bez przeszkód korzystaj więc z jej dobrodziejstw, by poprawić swoją pamięć i już nie obawiać się, że z biegiem lat zawiodą Cię możliwości intelektualne.

Najtaniej Bakopę kupisz >>> TUTAJ <<<

Zadbaj tylko o to, by wybrać preparat o dawkowaniu bakozydów, zasadniczego aktywnego składnika bakopy, przynajmniej 250 mg dziennie.

Te dwie rośliny wspomagają mózg:

Chciałbym Ci jeszcze opowiedzieć o dwóch innych roślinach, które mogą uzupełnić działanie bakopy.

Mowa tu o miłorzębie japońskim i o barwinku pospolitym.

Twoje możliwości nauki lub zapamiętywania nowych informacji zależą od łatwości i szybkości, z jaką następują połączenia w Twoim mózgu.

W tym celu Twój mózg potrzebuje ogromnych ilości energii. Choć sam waży tylko około 2% całkowitej wagi ciała, to wykorzystuje on aż 20% energii potrzebnej całemu organizmowi. Energię tę dostarcza do mózgu krew wraz ze składnikami odżywczymi, zwłaszcza glukozą, która jest głównym paliwem.

Aby działać na najwyższych obrotach, mózg wymaga więc właściwego ukrwienia. Dwie rośliny są znane ze względu na swoje właściwości poprawiania krążenia krwi i zaopatrzenia mózgu w energię.

Pierwsza to miłorząb japoński, roślina stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad czterech tysięcy lat. Flawonoidy zawarte w liściach mają działanie stymulujące i tonujące krążenie krwi. Dzięki temu mózg jest lepiej nawodniony, co wywiera znakomity wpływ na pamięć i koncentrację (23, 24).

Ale jego dobroczynne działanie na tym się nie kończy. Miłorząb wpływa na rozwój nowych neuronów (25, 26, 27, 28) i na powstawanie lepszych połączeń między nimi (29). Chroni neurony przed wolnymi rodnikami, co pozwala zapobiegać chorobie Alzheimera (30).

Wszystkie te korzyści zaobserwowano w ramach obszernego badania klinicznego na 2381 pacjentach.

W badaniu tym stwierdzono, że wyciąg z ginkgo skutecznie działa u osób starszych, stabilizując lub redukując objawy spadku możliwości poznawczych i demencji związanych z chorobami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera) i mózgu (31). 

Miłorząb jest także skuteczny u młodych. Umożliwia poprawę pamięci roboczej, zdolność do trzeźwego rozumowania, planowania i rozwiązywania złożonych problemów (32).

Drugą rośliną wspomagającą dostarczanie koniecznego paliwa do mózgu jest barwinek pospolity.

Ta europejska roślina zawiera mnóstwo winkaminy, naturalnego składnika, który poprawia krążenie krwi w mózgu, uelastyczniając mięśnie ścian naczyń krwionośnych (33). Lekarze mówią o działaniu „rozszerzającym naczynia”, które wpływa korzystnie na przepływ krwi, dotlenienie neuronów i zaopatrzenie mózgu w glukozę.

Winkamina stymuluje także elektryczne przewodzenie między neuronami. To dzięki obwodom elektrycznym możesz formułować myśli i wspomnienia. Im lepiej działają, tym szybszy jest Twój umysł i tym łatwiej utrwalają się Twoje wspomnienia.

Poprawiając ukrwienie i jakość transmisji elektrycznej w mózgu, winkamina mogłaby również spowolnić objawy choroby Alzheimera i choroby Parkinsona.

Na bazie winkaminy wyprodukowano lekarstwo, które walczy z zaburzeniami pamięci. Mowa tu o winpocetynie. W Polsce lek ten jest dostępny tylko na receptę. Dlatego łatwiej jest stosować naturalną winkaminę obecną w barwinku pospolitym. Została dopuszczona do sprzedaży w postaci suplementu diety, zaś kolejne badania wykazały jej  bezpieczeństwo i skuteczność w zachowaniu pamięci, zdolności koncentracji i poprawie nastroju (34, 35).

Zachowaj kontakt z otaczającym światem i ludźmi, których kochasz

Bacopa monnieri, ginkgo biloba i barwinek pospolity należą do rzadkich roślin, które naukowo wykazały swoje dobroczynne działanie na poprawę pamięci, spowolnienie starzenia się mózgu i zapobieganie poważnym chorobom, takim jak choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona.

Rośliny te pomogą Ci również uwolnić Twój intelektualny potencjał i zdolność uczenia się nowych rzeczy. Dzięki ich działaniu Twoje opony mózgowe zaczną się kręcić z prędkością 100 na godzinę, może nawet szybciej niż w dzieciństwie, kiedy jak gąbka chłonąłeś cała wiedzę, dzięki czemu zyskałeś umiejętności chodzenia i mówienia w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Coś, co większości osób wydaje się nieosiągalne, mogłoby się stać możliwe dla Ciebie.

Bez względu na wiek, mógłbyś odzyskać żywość umysłu i łatwość zapamiętywania niezbędne, by wziąć udział w konkursie lub uzyskać dyplom, które otworzyłyby przed Tobą nowe możliwości. Albo by zwyczajnie, z przyjemnością i łatwością odkrywać nowe pasjonujące zajęcia, takie jak gra w szachy, malarstwo, a nawet – a dlaczego nie!? – nauka języków obcych czy gra na instrumencie!

Odzyskanie giętkiego umysłu i sprawnej pamięci zmieni sposób, w jaki ludzie Cię postrzegają. Staniesz się kimś, na kogo zawsze można liczyć, bo nigdy niczego nie zapomina. Zaintrygujesz rodzinę i przyjaciół fascynującymi opowieściami o ostatnio przeczytanej książce czy obejrzanym filmie. Będziesz mógł żywo i ze szczegółami opowiadać o skomplikowanych intrygach i ich fascynujących bohaterach. Twoim dzieciom i wnukom odejmie z wrażenia mowę, kiedy usłyszą, jak pamiętasz najdrobniejsze szczegóły tego, o czym Ci opowiadali, imiona ich przyjaciół, nazwę najnowszej pasjonującej ich gry, nazwisko ulubionego sportowca lub podziwianej piosenkarki. Zrozumieją, jak bardzo Ci na nich zależy, skoro tak się interesujesz tym, co robią, co myślą, co lubią…

Kiedy Twój mózg działa na pełnych obrotach, pozwala Ci po prostu zachować lepszy kontakt z otaczającym Cię światem i bliskimi osobami. Możesz się dzielić swoimi myślami, emocjami, wspomnieniami i zdarzeniami z życia. To prawdopodobnie najważniejsze, by więzy z tymi, których kochasz, pozostały mocne i trwałe przez całe życie.

I nawet nie wspominam już o poczuciu spokoju płynącym ze świadomości, że naturalne substancje zawarte w tych roślinach zapewnią także Twojemu mózgowi zdrowie, by jak najskuteczniej oszczędzić (sobie i swoim bliskim) problemów związanych z rozwojem takich chorób jak choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona.

Rekomendowany, renomowanego producenta sprawdzony Miłorząb Japoński kupisz >>> TUTAJ <<<

Barwinek Pospolity kupisz >>> TUTAJ <<<

autor: www.pocztazdrowia.pl

Materiały źródłowe:

1) Hemant K. Singh, «Brain enhancing ingredients from āyurvedic medicine: quintessential example of Bacopa monniera, a narrative review», Nutrients 5, no 2 (2013): 478-97.
2) Neetu Saini, Devinder Singh, et Rajat Sandhir, «Neuroprotective effects of Bacopa monnieri in experimental model of dementia», Neurochemical research 37, no 9 (2012): 1928-37.
3) George Kunnel Shinomol et al., «Prophylaxis with Bacopa monnieri attenuates acrylamide induced neurotoxicity and oxidative damage via elevated antioxidant function», Central Nervous System Agents in Medicinal Chemistry (Formerly Current Medicinal Chemistry-Central Nervous System Agents) 13, no 1 (2013): 3-12.
4) Manjeet Singh, Ven Murthy, et Charles Ramassamy, «Standardized extracts of Bacopa monniera protect against MPP+ and Paraquat induced-toxicities by modulating mitochondrial activities, proteasomal functions and redox pathways», Toxicological Sciences, 2011, kfr255.
5) Kunnel Shinomol et al., «Prophylaxis with Bacopa monnieri attenuates acrylamide induced neurotoxicity and oxidative damage via elevated antioxidant function».
6) S. K. Bhattacharya et al., «Antioxidant activity ofBacopa monniera in rat frontal cortex, striatum and hippocampus», Phytotherapy Research 14, no 3 (2000): 174-79.
7) K. Anbarasi et al., «Effect of bacoside A on brain antioxidant status in cigarette smoke exposed rats», Life sciences 78, no 12 (2006): 1378-84.
8) K. Anbarasi et al., «Effect of bacoside A on membrane-bound ATPases in the brain of rats exposed to cigarette smoke», Journal of biochemical and molecular toxicology 19, no 1 (2005): 59-65.
9) Manisha Rastogi et al., «Amelioration of age associated neuroinflammation on long term bacosides treatment», Neurochemical research 37, no 4 (2012): 869-74.
10) Maya Mathew et Sarada Subramanian, «Evaluation of the anti-amyloidogenic potential of nootropic herbal extracts in vitro», International Journal of Pharmaceutical Sciences and Research 3, no 11 (2012): 4276.
11) Tatimah Peth-Nui et al., «Effects of 12-week Bacopa monnieri consumption on attention, cognitive processing, working memory, and functions of both cholinergic and monoaminergic systems in healthy elderly volunteers», Evidence-based Complementary and Alternative Medicine 2012 (2012).
12) Natakorn Kamkaew et al., «Bacopa monnieri increases cerebral blood flow in rat independent of blood pressure», Phytotherapy Research 27, no 1 (2013): 135-38.
13) Manisha Rastogi et al., «Prevention of Age-Associated Neurodegeneration and Promotion of Healthy Brain Ageing in Female Wistar Rats by Long Term Use of Bacosides», Biogerontology 13, no 2 (avril 2012): 183-95.
14) Kamkaew et al., «Bacopa monnieri increases cerebral blood flow in rat independent of blood pressure».
15) Rakesh Rai, Hemant K. Singh, et S. Prasad, «A Special Extract of Bacopa monnieri (CDRI-08) Restores Learning and Memory by Upregulating Expression of the NMDA Receptor Subunit GluN2B in the Brain of Scopolamine-Induced Amnesic Mice», Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2015.
16) Pritsana Piyabhan et Thanitsara Wetchateng, «Cognitive enhancement effects of Bacopa monnieri (Brahmi) on novel object recognition and VGLUT1 density in the prefrontal cortex, striatum, and hippocampus of sub-chronic phencyclidine rat model of schizophrenia», Journal of the Medical Association of Thailand= Chotmaihet thangphaet 96, no 5 (2013): 625-32.
17) Pritsana Piyabhan et Thanitsara Wetchateng, «Bacopa monnieri (Brahmi) Enhanced Cognitive Function and Prevented Cognitive Impairment by Increasing VGLUT2 Immunodensity in Prefrontal Cortex of Sub-Chronic Phencyclidine Rat Model of Schizophrenia», Journal of the Medical Association of Thailand= Chotmaihet thangphaet 98 (2015): S7-15.
18) Anupama Rani et S. Prasad, «A Special Extract of Bacopa monnieri (CDRI-08)-Restored Memory in CoCl 2-Hypoxia Mimetic Mice Is Associated with Upregulation of Fmr-1 Gene Expression in Hippocampus», Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine 2015 (2015).
19) Kongkeaw et al., «Meta-analysis of randomized controlled trials on cognitive effects of Bacopa monnieri extract», Journal of ethnopharmacology 151, no 1 (2014): 528‑35.
20) Peth-Nui T et al. Effects of 12-Week Bacopa monnieri Consumption on Attention, Cognitive Processing, Working Memory, and Functions of Both Cholinergic and Monoaminergic Systems in Healthy Elderly Volunteers. Evid Based Complement Alternat Med. 2012 ; 2012 : 606424. 66.
21) Raghav S et al., «Randomized controlled trial of standardized Bacopa monniera extract in age-associated memory impairment», Indian journal of psychiatry 48, no 4 (2006): 238.
23) Ameneh Mashayekh et al., «Effects of Ginkgo Biloba on Cerebral Blood Flow Assessed by Quantitative MR Perfusion Imaging: A Pilot Study», Neuroradiology 53, no 3 (mars 2011): 185-91, doi:10.1007/s00234-010-0790-6.
24) Lili Xu et al., «Effects of Ginkgo Biloba Extract on Cerebral Oxygen and Glucose Metabolism in Elderly Patients with Pre-Existing Cerebral Ischemia», Complementary Therapies in Medicine 23, no 2 (avril 2015): 220-25.
25) Bryn Williams et al., «Age-Related Effects of Ginkgo Biloba Extract on Synaptic Plasticity and Excitability», Neurobiology of Aging 25, no 7 (août 2004): 955-62, doi:10.1016/j.neurobiolaging.2003.10.008.
26) Yongfu Wang et al., «The in Vivo Synaptic Plasticity Mechanism of EGb 761-Induced Enhancement of Spatial Learning and Memory in Aged Rats», British Journal of Pharmacology 148, no 2 (mai 2006): 147-53.
27) Yu-chen LI et al., «The influence of Ginkgo Biloba extract on brain-derived neurotrophic factor after cerebral ischemia in rats», Journal of Apoplexy and Nervous Diseases 1 (2005): 019.
28) Walter E. Müller, Jeanine Heiser, et Kristina Leuner, «Effects of the Standardized Ginkgo Biloba Extract EGb 761® on Neuroplasticity», International Psychogeriatrics / IPA 24 Suppl 1 (août 2012): S21-24.
29) J. Kehr et al., «Ginkgo Biloba Leaf Extract (EGb 761®) and Its Specific Acylated Flavonol Constituents Increase Dopamine and Acetylcholine Levels in the Rat Medial Prefrontal Cortex: Possible Implications for the Cognitive Enhancing Properties of EGb 761®», International Psychogeriatrics / IPA 24 Suppl 1 (août 2012): S25-34.
30) P. Rojas et al., «Ginkgo Biloba Extract (EGb 761) Modulates the Expression of Dopamine-Related Genes in 1-Methyl-4-Phenyl-1,2,3,6-Tetrahydropyridine-Induced Parkinsonism in Mice», Neuroscience 223 (25 octobre 2012): 246-57, Imad A.-J. Thanoon, Hilmy As Abdul-Jabbar, et Dhia A. Taha, «Oxidative Stress and C-Reactive Protein in Patients with Cerebrovascular Accident (Ischaemic Stroke): The Role of Ginkgo Biloba Extract», Sultan Qaboos University Medical Journal 12, no 2 (mai 2012): 197-205.
31) Masayuki Hashiguchi et al., «Meta-Analysis of the Efficacy and Safety of Ginkgo Biloba Extract for the Treatment of Dementia», Journal of Pharmaceutical Health Care and Sciences 1 (2015): 14.
32) Stough C. et al., «Neuropsychological changes after 30-day Ginkgo biloba administration in healthy participants», The International Journal of Neuropsychopharmacology 4, no 02 (2001): 131-34.
33) Depresseux JC., «The effect of vincamine on the regional cerebral blood flow in man», European neurology 17, no 2 (1978): 100-107.
34) Adam Vas et Balazs Gulyas, «Eburnamine derivatives and the brain», Medicinal research reviews 25, no 6 (2005): 737-57.
35) P. K. Fischhof et al., «Therapeutic efficacy of vincamine in dementia», Neuropsychobiology 34, no 1 (1996): 29-35.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)