Naturalne Witaminy z Grupy B
Kiedy przyjmować witaminy z grupy B
Czy przyjmujesz witaminy z grupy B
A witaminy B to 8 z 13 witamin.
Dla przypomnienia, witaminy to substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bez nich grozi Ci przedwczesne starzenie się i wszelkie problemy zdrowotne: demencja, nowotwory, zatrzymanie pracy serca…
Gdzie zniknęły witaminy z grupy B?
W zasadzie witaminy biorą się z pożywienia. Jednak współczesna dieta jest w nie uboższa niż wcześniejsza.
Z kolei bez porównania większą, niż było to przeszłości, mamy teraz różnorodność produktów.
Mimo wszystko, dostępne gatunki owoców i warzyw nie zawierają już tak wielu niezbędnych mikrosubstancji odżywczych. To już nie te same warzywa. Więc nasze społeczeństwo często cierpi na niedobór witamin z grupy B. Dlatego właśnie wskazana byłaby suplementacja, żeby temu zaradzić.
Witaminy z grupy B są delikatne
Suplementacja jest tym bardziej wskazana, że witaminy z grupy B szybko ulegają rozkładowi. Organizm ich nie przechowuje (z wyjątkiem B12). Jeśli więc nie odżywiasz się zdrowo, to szybko wyczerpiesz swoje zapasy i zaczniesz cierpieć z powodu niedoborów witamin z grupy B.
Ponadto witaminy z grupy B są nietrwałe i rozpuszczają się w wodzie. Ulegają więc rozkładowi podczas gotowania i pod wpływem alkoholu. Rafinacja produktów zbożowych i przetwarzanie żywności niszczą witaminy z grupy B.
Aby zachować zdrowie, koniecznie zapewnij sobie
odpowiednią ilość witamin z grupy B.
Przyniesie Ci to wiele korzyści.
Spowolnij postępy demencji
(witaminy B6, B9, B12)
Interesującym działaniem witamin z grupy B jest powstrzymanie kurczenia się Twojego mózgu. Wraz z wiekiem, traci on swoją masę – około 0,5% rocznie (1). Zjawisko to wiąże się z demencją i chorobą Alzheimera.
Biorąc pod uwagę epidemię choroby Alzheimera w Europie, ważne jest, by podejmować środki ochronne. Choć ciągle jeszcze nie do końca zrozumieliśmy tę chorobę, wyraźnie widać, że odżywianie się ma w niej swoją ważną rolę. To wtedy właśnie na ratunek ruszają witaminy B6, B9 i B12.
Twój mózg kurczy się, kiedy w organizmie masz nadmiar homocysteiny, aminokwasu. Pozbycie się nadmiaru homocysteiny umożliwia właśnie suplementacja witamin B6, B9 i B12.
Przeprowadzono badanie, które trwało 2 lata. U osób przyjmujących witaminy B6, B9 i B12 kurczenie się mózgu spowolniono o 90% (2).
Obniż ryzyko udaru mózgu
(witaminy B6, B9, B12)
Pozbywając się homocysteiny dzięki witaminom z grupy B, możesz także obniżyć ryzyko incydentu mózgowo-naczyniowego, nawet jeśli już masz go za sobą.
Metaanaliza przeprowadzona na podstawie wyników 19 badań klinicznych obejmujących okresy od 6 do 85 miesięcy wykazała, że suplementacja witamin z grupy B pozwala obniżyć ryzyko wystąpienia udaru o średnio 12% w porównaniu z grupą kontrolną otrzymującą placebo (3).
Brakuje Ci energii?
Pomyśl o witaminach B1, B2, B3, B5, B6 i B8!
Witaminy z grupy B są niezbędne do wzrostu i rozwoju organizmu. Regulują pracę enzymów i białek w organizmie, aby zamieniać pożywienie w energię.
Na przykład witamina B3 wspomaga wytwarzanie neuroprzekaźników, a także hormonów, aby stymulować funkcjonowanie organizmu (4). Witamina B1 przekształca glukozę w energię, by Twój mózg lepiej działał. Witamina B2 poprawia wzrok i stan Twojej skóry (5).
Ponadto witaminy z grupy B pozwalają wzmocnić koncentrację umysłu i dbać o system nerwowy. Badanie przeprowadzone na 422 pracownikach administracji miejskiej w Japonii wykazało, że wysoki poziom witaminy B6 był kojarzony z lepszym zdrowiem umysłowym – mniejszą liczbą przypadków depresji (6).
Kobiety w ciąży,
nie zapominajcie o witaminie B9
Jeśli planujesz potomstwo lub jeśli już zaszłaś w ciążę, ważne jest kontrolowanie poziomu witaminy B9.
Witamina ta umożliwia regenerację komórek i bierze udział w produkcji czerwonych krwinek, ale przede wszystkim zmniejsza zagrożenie poronieniem, a także wystąpienia wrodzonych wad u dziecka (spina bifida) i autyzmu (4).
Niedobór witaminy B9 może się także przekładać na wystąpienie anemii – niedoboru czerwonych krwinek.
Aby utrzymać jej wysoki poziom, ważne jest spożywanie w dużych ilościach zielonych warzyw liściastych lub jej systematyczna suplementacja, którą zalecają lekarze i organizacje w Europie i Ameryce.
Zapamiętaj
To tylko ułamek zalet witamin z grupy B. Są one ważne dla różnych funkcji organizmu. Skutki działania witamin z grupy B nigdy nie są piorunujące, ale kiedy je zsumujemy, to ich globalnie działanie jest godne uwagi.
Ważne też jest, by dbać o odpowiedni poziom witamin z grupy B, bez względu na wiek, bo dzięki temu poprawisz jakość swojego życia na co dzień. Zwłaszcza, jeśli boisz się spadku funkcji poznawczych lub jeśli jesteś w ciąży.
Dobrze jest też pamiętać o suplementacji magnezu, o którym zbyt często zapomina się na rzecz wapnia. Tymczasem magnez również jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu (7).
Z poważaniem,
Eric Müller
Zanieczyszczenie powietrza stosuj witaminy z grupy B
Pamiętaj ponadto, aby używać tylko naturalne witaminy z naturalnych suplementów diety, a nie syntetyczne witaminy, bo te są tylko przyswajalne w ok. 10% a reszta wypełniaczy zatruwa organizm...!
Ps. Osobiście z dużym powodzeniem stosuję na sobie samym naturalne witaminy z grupy B (kompleks) oraz inne krytycznie ważne pierwiastki (w tym witaminy A, C, D, E) w celu kompleksowego doładowania moich komórek, w postaci naturalnych, innowacyjnych suplementów diety najwyższej światowej jakości: soku noni NUKU HIVA oraz SRQ i Core Care.
Chcesz zamówić Sok Noni Nuku Hiva, SRQ i Core Care - zadzwoń tel. 602 607 559
Również bardzo wysokiej jakości jest naturalna witamina B complex nature's sunshine >>> Kup TUTAJ <<<
(nie odbieram tel. z poza polski - tylko polskie nr z UE - lub kontaktuj się ze mną przez Facebooka)
Kliknij i zapisz się na >>> darmowe porady zdrowotne newsletter Doradcy Zdrowia <<<
Źródła wiedzy:
1) Natural News, B vitamins slow progression of Alzheimer's: Study. https://www.naturalnews.com/040787_B_vitamins_Alzheimers_dementia.html
2) G. Douaund, H. Refsum, Preventing Alzheimer's disease-related gray matter atrophy by B-vitamin treatment, Proc Natl Acadm Sci USA, 2013 Jun 4;110(23):9523-8. doi: 10.1073/pnas.1301816110. Epub 2013 May 20., 2013 Jun 4;110(23):9523-8. doi: 10.1073/pnas.1301816110. Epub 2013 May 20.
3) Tao Huang, Ying Chen, Meta-analysis of B vitamin supplementation on plasma homocysteine, cardiovascular and all-cause mortality, Clinical Nutrition Journal, 14 May 2012. http://www.clinicalnutritionjournal.com/article/S0261-5614(1100005-7/abstract
4) Pål Surén, Christine Roth, Michaeline Bresnahan, Margaretha Haugen, Mady Hornig, Deborah Hirtz, Kari Kveim Lie, W. Ian Lipkin, Per Magnus, Ted Reichborn-Kjennerud, Synnve Schjølberg, George Davey Smith, Anne-Siri Øyen, Ezra Susser, Camilla Stoltenberg. Association Between Maternal Use of Folic Acid Supplements and Risk of Autism Spectrum Disorders in Children JAMA. 2013;309(6):570-577.
5) Better Health Channel, Vitamin B. https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/vitamin-b
6) Nanri A, Pham NM, et al, Serum pyridoxal concentrations and depressive symptoms among Japanese adults: results from a prospective study, Eur J Clin Nutr, 2013 Jun 26; (Epub ahead of print). (Address: Department of Epidemiology and Prevention, Clinical Research Center, National Center for Global Health and Medicine, Tokyo, Japan). http://www.vitasearch.com/get-clp-summary/40744
7) Passeport Santé, Magnésium. http://www.passeportsante.net/fr/Solutions/PlantesSupplements/Fiche.aspx?doc=magnesium_ps
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)