Damian Jarczewski

piątek, 22 czerwca 2018

Dlaczego nie Powinniśmy Jeść Wieprzowiny

Dlaczego nie Powinniśmy Jeść Wieprzowiny
9 powodów, dla których nie powinno się jeść wieprzowiny: 1. Mięso i tłuszcz świń wchłania toksyny jak gąbka. Ich mięso może być 30 razy bardziej toksyczne niż wołowina.
 2. Świnie mają w swoim ciele ponad tuzin pasożytów, takich jak tasiemce, przywry, robaki i włośnie. Nie ma bezpiecznej temperatury, w której wieprzowina ma być ugotowana w celu zapewnienia, że wszystkie te pasożyty, ich cysty i jaja zostaną zabite.
 3. Świnia jest prawdziwym „odkurzaczem”. Je wszystko, wliczając w to psujące się warzywa, brud, mocz, odchody, robaki, gnijące ciała zwierząt, a nawet narośle rakowe innych świń lub zwierząt.
 4. Żołądek świni potrzebuje tylko 4 godzin do strawienia tego paskudnego pokarmu, „zwracając” toksyczne jedzenie do ciała. W przeciwieństwie, np. krowy mają złożony system trawienny, posiadając 4 żołądki. Tym samym ich trawienie (spożywają same rośliny) zajmuje ponad 24 godziny.
 5. W przeciwieństwie do innych ssaków, świnia nie poci się. Pot jest środkiem usuwania toksyn z organizmu. W takim wypadku toksyny pozostają wewnątrz ciała świni i w jej mięsie.
 6. Gdy świnia jest zmasakrowana, robaki i owady dostają się do jej ciała wcześniej i szybciej, aniżeli do ciała innego zwierzęcia. W przeciągu kilku dni ciało świni jest pełne robaków.
 7. Świnie są tak odporne na trucizny, że ledwo można je zabić strychninami lub innymi szkodliwymi substancjami. Gdyby zamknąć świnie wewnątrz lęgowiska grzechotników, zwierzęta te zjadłyby węże, a nawet ukąszone, nie byłyby poszkodowane przez jad.
 8. Mięso wieprzowe ma dwa razy tyle tłuszczu, co wołowina. Ok. 85 g (3 uncje) schabu wieprzowego zawiera 18 gramów tłuszczu, a taka sama porcja mięsa wołowego zawiera tylko 8,5 g.
 9. Podczas jedzenia wołowiny trawienie mięsa trwa 8-9 godzin, więc mała ilość toksyn w mięsie jest powoli wtłaczana do naszego systemu i może być „czyszczona” przez wątrobę. Kiedy jemy wieprzowinę, trawienie zajmuje tylko 4 godziny. Otrzymujemy zatem o wiele większą ilość toksyn w krótszym czasie.

Oto Słowo Boże:

3 Mojż 11:7-8 pau "(7) świni, która wprawdzie ma rozdzielone racice, ale nie przeżuwa - będzie więc dla was nieczysta. (8) Nie będziecie jeść ich mięsa ani dotykać ich padliny, bo będą dla was nieczyste."

Artykuł Gościnny - Autor: Jarek Kejna

Kliknij i zapisz się na >>> darmowe porady zdrowotne newsletter Doradcy Zdrowia <<<

1 komentarz:

 1. Artykuł taki, aż mdli. Z tymi wężami to jestem zaskoczony. Aż tak odporne?

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)