Damian Jarczewski

czwartek, 29 lipca 2010

Rozmowy od serca

Rozmowy od serca

Rozmowy od serca to osobista, intymna relacja i możliwość "porozmawiania" z Bogiem i samym sobą i porządkowanie serca i umysłu w zgodzie z Bożą wolą w stosunku do naszego życia i z samym sobą. Szczególnie wtedy, gdy nasze serce i umysł zostały przeciążone, bo nastąpiła eskalacja różnych problemów, sytuacji trudnych, czy z jakiegoś powodu kryzys psychiczny lub emocjonalny.

Wsłuchaj się w swój głos wewnętrzny, nawiąż z nim dialog i go ujarzmij spokojem, równowagą i harmonią ducha nie tworząc już niepotrzebnego chaosu.

Aby objąć cały swój wewnętrzny świat rozumem i odzyskać równowagę, panowanie, kontrolę nad własnym życiem i święty spokój, potrzebujemy w takich chwilach wyciszenia i samotności - braku zewnętrznych zakłóceń.

Najlepiej w takich chwilach trudnego dla nas czasu kryzysu spokojnie się położyć i oddać się wolnemu myśleniu, modlitwie i składaniu naszego świata na nowo w konstruktywną "układankę".

W takim czasie możemy np. zadawać sobie różnego rodzaju pytania i samodzielnie, racjonalnie próbować odpowiadać na nie lub możemy usłyszeć w sercu ten zbawienny, wewnętrzny głos, który znajdzie rozwiązanie problemu i nas wyzwoli z trudnego dla nas stanu czy sytuacji.

Do naszego serca i umysłu będą przychodziły różne myśli, ale wybierajmy oczywiście, tylko te pozytywne, dające uczucie spokoju i budujące nasz świat wewnętrzny na nowo w konstruktywną całość.

Jej rezultatem będzie z powrotem odzyskanie panowania i kontroli nad własnym życiem duchowym, psychicznym, emocjonalnym, osobistym, rodzinnym, społecznym i zawodowym.

To taka osobista terapia, którą można porównać do układania puzzli - musimy odnaleźć z naszego rozsypanego świata naszych myśli, emocji i wyobraźni pasujące do niego części i ułożyć je w pięknie komponującą się całość!:)

Po takiej terapii powinny wrócić nam siły witalne, energia, chęć i radość życia!:) - orle odrodzenie!:-) Czego w normalnych, życiowych, czasami trudnych chwilach, Wam i sobie życzę!:)

2 komentarze:

 1. Dziekuje Ci Damian za te artykuly sa bardzo na czasie
  i godne polecenia.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Bogumila :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci również Bogumiła za wartościowy wpis i cieszę się, że Ci te artykuły służą :)

  Pozdrawiam serdecznie,

  Damian :)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)