Damian Jarczewski

sobota, 23 marca 2013

Prawda o Kwasach Omega-3

Prawda o Kwasach Omega-3
Drogi Przyjacielu:)

Nie jest tajemnicą, że spożywanie kwasów tłuszczowych zawartych w rybach przynosi wiele korzyści zdrowotnych.


Kwasy te wspaniale działają na ludzki mózg. 


Omega-3 to, dosłownie, paliwo dla naszego mózgu – wspomaga jego podstawowe funkcje. 

Nasz najważniejszy organ potrzebuje dwóch długołańcuchowych kwasów Omega-3: kwasu eikozapentaenowego (EPA) oraz kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

Ludzki organizm nie potrafi sam ich wytworzyć; jedynym sposobem na ich pozyskanie jest odpowiednia dieta.


„Większość specjalistów medycyny twierdzi, że DHA to kwas tłuszczowy, który odgrywa największą rolę w rozwoju zdrowego mózgu oraz dobrego wzroku.


Zatem bardzo istotne jest, by w diecie kobiety ciężarnej oraz małego dziecka zawrzeć wystarczającą ilość kwasu DHA. 

Z kolei EPA jest niezbędny dla dobrego funkcjonowania mózgu na co dzień, co oznacza, że przez całe życie należy dostarczać go organizmowi w odpowiednich dawkach”. - David McEnvoy „Dlaczego olej rybi jest paliwem dla mózgu”

Poniżej przedstawiam kilka faktów, które są szczególnie interesujące:


Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Zachodniej Australii wykazały, że kobiety, które przyjmowały suplementy z olejem rybim w drugiej połowie ciąży, rodziły dzieci o lepszej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzieci te szybciej uczyły się mówić i rozumiały w wieku 2,5 roku więcej niż dzieci matek, którym podawano zamiast tego oliwę z oliwek.


Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Aberdeen przez profesora Lawrence’a Whalley’a wykazały, że olej rybi wspomaga szybszą pracę mózgu, poprawia wyniki w testach na inteligencję oraz spowalnia procesy starzenia.


Badania w Durham (Wielka Brytania), prowadzone przez dr Madeleine Portwood, niezmiennie wykazywały, że olej rybi przyczynia się do poprawy zachowania i koncentracji oraz ułatwia przyswajanie wiedzy uczniów podczas lekcji.


Badania Natalie Sinn przeprowadzone w Australii wykazały, że olej rybi skuteczniej niż Ritalin leczy ADHD.


Joseph Hibbeln, wraz ze współpracownikami, zbadał sposoby odżywiania się w 22 krajach i odkrył, że istnieje widoczny związek między małym spożyciem ryb a depresją poporodową.


Dr Malcolm Peet odkrył, że estry etylowe EPA, najbardziej stężona forma kwasu typu Omega-3, bardzo szybko pomagają w leczeniu chorych na depresję.


W praktyce, aby zapewnić organizmowi wystarczającą ilość kwasów omega-3 w najczystszej postaci i najwyższej jakości, często wygodniej jest zażywać je w formie preparatu uzupełniającego.


Przeprowadzone badania sugerują, że aby osiągnąć efekt antydepresyjny, należy spożywać dziennie od 2 do 3 gramów połączonych dwóch rybnych kwasów tłuszczowych: kwasu eikozapentaenowego (EPA) i kwasu dokozaheksaenowego (DHA).


W aptekach dostępne są takie preparaty bądź w formie kapsułek, bądź w postaci oleju (którego dozowanie wynosi od dwóch do czterech łyżeczek do kawy dziennie). Wydaje się, że najlepsze preparaty to te, w których jest jak najwyższe stężenie EPA w stosunku do DHA. 


Niektórzy naukowcy na przykład doktor Stoli z Uniwersytetu Harvarda i doktor Horrobin w Anglii sugerują, że działanie antydepresyjne posiada zwłaszcza EPA i że zbyt wysoka zawartość DHA może obniżyć skuteczność preparatu i wymagać stosowania zwiększonych jego dawek.

Olej rybi odgrywa też ważną rolę w usuwaniu szkodliwych substancji z mózgu:

„Kwasy tłuszczowe EPA i DHA występujące w oleju rybim sprawiają, że białe i czerwone krwinki stają się bardziej elastyczne, dzięki czemu poprawia się mikrocyrkulacja w mózgu, sercu i innych tkankach. 


Dostarczenie optymalnej ilości tlenu do tkanek oraz dobry przepływ krwi są kluczowe dla wszystkich procesów odtruwających organizm. 

EPA i DHA chronią mózg przed infekcjami wirusowymi. 

Są niezbędne dla rozwoju inteligencji i dobrego wzroku. Najważniejszym dla detoksykacji organellum w komórce jest peroksysom. 

Ta mała struktura kontroluje też specyficzne funkcje każdej komórki.

Peroksysom odpowiada za produkcję melatoniny (w szyszynce) oraz dopaminy i noradrenaliny (w neuronach). To właśnie w tych miejscach przyłączają się rtęć i inne toksyczne metale, uniemożliwiając komórce prawidłową pracę”. – Dietrich Klinghardt, doktor nauk medycznych, „Chelatyzacja. Jak usunąć z organizmu rtęć, ołów i inne metale”

Zatem co jest najlepszym źródłem oleju rybiego? 


Spożywanie dużych ilości ryb wydaje się logicznym rozwiązaniem, ale ponieważ wiele gatunków zawiera rtęć w wysokim stężeniu, ich zwiększone spożycie może spowodować dalsze uszkodzenia mózgu. 

Z tego względu najlepszym pomysłem wydaje się przyjmowanie suplementów zawierających Omega-3. W ten sposób możemy dostarczyć organizmowi odpowiednich zapasów EPA i DHA.

Gdy wybierasz suplement Omega-3, upewnij się, że został on poddany destylacji molekularnej oraz że zawiera wysokie stężenie zarówno DHA, jak i EPA, szczególnie DHA. 


Destylacja molekularna to proces, w którym z oleju usuwane są wszystkie toksyny (w tym rtęć), dzięki czemu produkt jest bezpieczny. 

Unikaj produktów gorszego gatunku. Często mają w sobie mniej kwasów tłuszczowych i zawierają również inne rodzaje olejów oraz konserwanty.

Bardzo dobrym źródłem omega 3 jest nasz polski len. Można go spożywać jako dodatek do potraw w postaci całych ziaren lub kruszonych, czy mielonych.


Dobrym rozwiązaniem jest olej lniany tłoczony jest „na zimno” z dojrzałych nasion lnu. Pamiętaj, że olej lniany powinien być sprzedawany z lodówki ponieważ w temperaturze pokojowej ulega bardzo szybko jełczeniu.


Poniżej przedstawiam wygodny w użyciu, a przede wszystkim skuteczny preparat do codziennego stosowania opracowany specjalnie dla osób dorosłych, którzy chcą zachować na dłużej sprawny mózg, wzrok oraz prawidłową pracę serca. 

Dostarcza optymalną dzienną porcję DHA (kwas dokozaheksaenowy).

DHA jest głównym strukturalnym tłuszczem mózgu i oczu, stanowiącym do 97% tłuszczów omega-3 w mózgu i do 93% w oku.

Najtaniej, najwyższej jakości sprawdzone przeze mnie kwasy omega-3 DHA w najczystszej postaci (bez zanieczyszczeń) które sam z powodzeniem stosuję kupisz  >>> TUTAJ <<< lub dzwoniąc do mnie pod nr tel. 602 607 559 (odbieram tylko polskie numery z UE lub kontaktuj się ze mną przez Facebooka).

Jest to jedyna w swoim rodzaju dostępna na rynku zbalansowana mieszanka wszystkich kwasów omega o pełnym spektrum działania i odpowiednim stosunku kwasów kwasów omega 3 do omega 6, który ma bardzo ważne znaczenie w optymalnym ich działaniu na nasz organizm.

Ponadto razem z kwasami omega powinno się stosować L-Karnitynę, ponieważ jest ona transporterem kwasów omega do komórki.

Bez L-Karnityny stosowanie kwasów omega - o czym mało kto mówi jest praktycznie bez sensu, bo przyswajanie ich przez komórkę jest w takim przypadku znikome... 

Polecam w tym celu suplement diety min. z L-Karnityną - najnowszej generacji, najwyższej jakości - SRQ, który sam stosuję razem z kwasami omega.Zapoznasz się z nim i kupisz go >>> TUTAJ <<< lub dzwoniąc do mnie pod nr tel. 602 607 559 (odbieram tylko polskie numery z UE lub kontaktuj się ze mną przez Facebooka).

Jeśli ten wpis był dla ciebie przydatny i znasz kogoś, komu też mógłby pomóc — prześlij mu ten post — na pewno będzie Ci za to wdzięczny 💗


Na podstawie: 
Vigilant Citizen http://vigilantcitizen.com/vigilantreport/dumbing-down-society-part-3-how-to-reverse-its-effects/
Tłumaczenie i opracowanie: Zespół StopCodex www.stopcodex.pl
Źródło: http://wieslawsekulowicz.cali.pl/oglupianie-spoleczenstwa/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)