Damian Jarczewski

poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Jak rozwiązywać problemy zasada zwycięzców

Jak rozwiązywać problemy ? - zasada zwycięzców

Ludzi sukcesu cechuje myślenie, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać. Zamiast się poddawać, mówią sobie „to się musi dać zmienić”.

Postrzegają problem bardziej jako rzucone im wyzwanie i szansę na nauczenie się czegoś nowego. Zastanawiają się również, jak stworzyć sytuację, w której problem przestanie istnieć.

W momencie, kiedy dany problem bierzesz za bardzo do siebie, zapominasz, że w rzeczywistości daje on szansę na rozwój. Dopiero kiedy zdystansujesz się i pomyślisz o jego rozwiązaniu pojawia się wyzwanie. 

Swoją wewnętrzną energię możesz albo wykorzystać na rozwiązanie problemu, albo zużyć na schodzenie problemom z drogi, co zresztą donikąd nie prowadzi.

Postaraj się polubić swoje problemy. To dzięki nim posuwasz się do przodu, zamiast stać w miejscu. Możesz określać je mianem „wyzwania” albo „szansy”, aby łatwiej Ci było przychylnie się do nich nastawić. 

Podchodź do nich zawsze z entuzjazmem i optymizmem. Problem to najlepsza szansa dla Ciebie, aby coś zmienić!

Bibliografia:
B. Schäfer „Zasady zwycięzców”.

2 komentarze:

 1. Bardzo lubie czytac twoje artykuly.
  Sa dla mnie pozytywnie budujace.
  Dziekuje i pozdrawiam serdecznie, Mila:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo Mila, że Ci pomagają, bo taki jest w istocie ich cel! Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam również serdecznie:)

   Usuń

Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)