Damian Jarczewski

poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Świadomość własnych ograniczeń a funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym

Świadomość własnych ograniczeń a funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym

Świadomość własnych ograniczeń jest to rozumienie własnych niedoskonałości i wad, które mogą przeszkadzać w jakiś sposób w zdrowym funkcjonowaniu w życiu prywatnym i zawodowym.

Każdy zwykły, a nawet „niezwykły” człowiek posiada pewne ograniczenia, gdyż jest z natury istotą niedoskonałą. Mogą to być niedoskonałości i wady fizyczne, ale częściej są to bariery natury psychologicznej, które ludzie sami sobie wyznaczają, na swoje nieszczęście.

Są to różnego rodzaju negatywne myśli, które wzbudzają obawy i lęki oraz inne negatywne stany emocjonalne. Biorą one górę nad ludźmi i ich rozumowym myśleniem. Następuje coś w rodzaju ubezwłasnowolnienia samego siebie.

Jest to oczywiście objaw bardzo niezdrowy. Gdy utrzymuje się długo może prowadzić do poważnych zaburzeń psychologicznych, a nawet chorób psychicznych oraz do chorób fizycznych. Dzieje się tak dlatego , gdyż układ nerwowy połączony jest z limfocytami – komórkami układu odpornościowego.

Proces ograniczania samego siebie odbywa się jakże często wśród ludzi nieświadomie i równie często kształtowany jest pod wpływem innych, jeśli ktoś jest podatny na negatywną hetero sugestię. Wynika to z braku wiedzy wśród ludzi na temat podstawowych zasad i praw jakie rządzą naszym umysłem.

Tak naprawdę ludzie sami na siebie oddziałują świadomie, dobrowolnie, celowo, bądź częściej nieświadomie wywierając wpływ na swoją podświadomość, która bezkrytycznie steruje ich życiem według ich wolnej woli – negatywnie lub pozytywnie.

Stwarzając sobie w ten sposób możliwości lub ograniczenia. Ograniczając się nie dają sobie szansy do pełnego, komfortowego, a przede wszystkim zdrowego trybu życia prywatnie i zawodowo. Ma to ścisły związek z bardzo silną potrzebą samorealizacji życiowej nastawionej na osiągnięcie konkretnych celów.

Realizowanie się w nich daje człowiekowi poczucie szczęścia i radości. Ograniczenia sprowadzają się do tzw. negatywnego sposobu myślenia, który hamuje rozwój ludzi i nie pozwala przeskoczyć im pewnych barier, które pragnęli by pokonać.

Ludzie mający nastawienie na „nie” np. ja tego nie mogę zrobić lub nie potrafię, z góry siebie sami skazują na porażkę, niepowodzenie i nie osiągnięcie zamierzonego celu lub realizację swojego upragnionego marzenia!

Gdyby wszyscy mieli takie podejście do życia dalej byśmy byli w epoce kamienia łupanego, nie byłoby żadnych wynalazków! Ludzie uważani za największych w historii świata nigdy nie koncentrowali się na ograniczeniach, ale na możliwościach i potędze swojej podświadomości i duchowości.

Świadomość własnych ograniczeń trzeba mieć o tyle, aby w odpowiednim kierunku kształtować swoją osobowość i pracować nad sobą w celu osiągnięcia wszystkiego co chcemy osiągnąć wartościowego w życiu dla swojego dobra i dobra innych, bo naprawdę warto!

Na koniec życzę Ci zdrowia, odwagi i męstwa wojownika do walki o swoje życie, swoją przyszłość, cele i marzenia oraz szczęście swoje i swojej rodziny!!!:)

2 komentarze:

 1. Dziekuje Damian,
  Twoje artykuly sa jak znalazl dla mnie,
  trafione w dziesiatke.
  Pozdrawiam, Mila :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Mila za Twój cenny komentarz!

   Cieszę się, że jesteś z nich zadowolona i Ci się przydają! :)

   Pozdrawiam Ciebie Mila również :)

   Usuń

Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)