Damian Jarczewski

wtorek, 3 sierpnia 2010

Społeczne i ekonomiczne koszty przemiany ustrojowej w Polsce i rozwiązanie tego problemu

Społeczne i ekonomiczne koszty przemiany ustrojowej w Polsce i rozwiązanie tego problemu

W 1989 roku rozpoczął się w Polsce przełom ustrojowy - koniec ustroju komunistycznego i wprowadzenie demokracji. Rozpoczęła się również w tym samym roku, równo z upadkiem Muru Berlińskiego era informacyjna, pozostawiająca daleko w tyle minioną epokę industrialną - przemysłową czyli tą z przed upadku muru Berlińskiego.

Miało do drastyczne koszty społeczne w Polsce. Tak zwane pokolenie "dzieci komuny" do których się również zaliczam po części, a po części już nie, zaczęły mieć problem z odnalezieniem się we współczesnej rzeczywistości ekonomicznej epoki informacyjnej. W epoce informacyjnej zaczął bowiem obowiązywać nowy sposób myślenia, reguły i realia polityczne, gospodarcze i ekonomiczne.

To dotknęło krytycznie wiele osób z pokolenia "dzieci komuny", które żyjąc do tej pory w myśl potocznej zasady "czy się stoi czy się leży tysiąc złotych się należy", zaczęły mieć poważne problemy ze sobą na poziomie psychologicznym z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości i dopasowaniem się do nowoczesnych reguł i zasad życia głównie ekonomicznego. Wiele przedsiębiorstw zostało sprywatyzowanych, a wraz z tym wielu niewydajnych zawodowo pracowników zostało zwolnionych z pracy. Rozpoczęło się bezrobocie...

Ubóstwiana i hołubiona do tej pory przez komunę klasa robotnicza straciła na znaczeniu w sensie psychologicznym, społecznym i ekonomicznym na rzecz inteligencji.

Taką tendencję obserwuje się do dzisiaj. Do dzisiejszych czasów komuna wyprodukowała poprzez indoktrynację polityczną i pedagogikę komunistyczną wielu ludzi uzależnionych od socjalnego państwa, mających mentalność ofiary czyli z wyuczoną bezradnością życiową, będących na łasce ówczesnych polityków i kas socjalnych w zakładach pracy, a dzisiaj częściowo na łasce socjalnej Ośrodków Pomocy Społecznej.

Przyczyną tego jest uboga mentalność części społeczeństwa wychowanego w erze komuny, niechętna i niezdolna do edukacji, samodzielnego rozwoju, samokształcenia i samodoskonalenia się.

Ale zastanówmy się jak można odwrócić ten proces i rozwiązać ten problem, aby wszystko zmienić tak jak chcemy w naszym życiu na lepsze, by poprawić standard swojego życia i swojej rodziny.

Otóż oczywiście wszystko jest możliwe. I jeśli problem powstał na poziomie duchowym i psychologicznego sposobu myślenia czas to zmienić i to znaczy, że również na obu tych poziomach można odwrócić tego skutki i uzdrowić przyczynę, poprzez zmianę sposobu myślenia, czyli naszego zachowania, nawyków i stylu życia, który prowadzimy!

Nasz umysł był do tej pory kontrolowany i programowany przez media oraz tzw. "przyjaciół" - malkontentów do których też się zaliczaliśmy czyli narzekaczy mających defetystyczny sposób myślenia. A więc obracanie się w kręgu toksycznego środowiska społecznego, które również oddziaływuje na nasze serce i umysł niestety negatywnie na nasze postawy, wierzenia, poglądy poprzez niechcianą heterosugestię.

Możemy zacząć przeprogramowywać nasz umysł poprzez czytanie wartościowej literatury rozwoju duchowego i osobistego, literatury sukcesu. Tak, aby nasza mentalność zaczęła się sukcesywnie zmieniać i dopasowała się, adaptując się do obecnych czasów - ery informacyjnej. Potrzebna tu jest umiejętność samokształcenia i nadawania nowego wyrazu naszej osobowości, w celu skutecznej asymilacji ze współczesną szczególnie młodą energiczną, prężna i bardzo wydajną intelektualnie grupą społeczną. Jest to możliwe tylko poprzez otwarty umysł na edukację i gotowość oraz chęć do pozytywnych praktycznych zmian w naszym codziennym stylu życia.

A wiec na koniec zachęcam szczerze i Was i siebie czytajmy, oglądajmy i słuchajmy więcej wartościowych książek, filmów, audycji i szkoleń audio np. idąc z duchem czasu w mp3:)

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed ich zamieszczeniem, aby uniknąć niechcianego spamu! Liczę na Twoje rzeczowe i kreatywne komentarze i pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękując jednocześnie za Twój wpis!:)